Minėta ,,Geltonojo narcizo" iniciatyva

2024-04-19

Minėta ,,Geltonojo narcizo

Balandžio 19 d. – Lenkijoje ir kitose šalyse, kur gyvena žydų bendruomenės, minimos Varšuvos geto sukilimo datos, dar kitaip vadinamos kaip Didvyriško pasipriešinimo nacizmui ir Holokausto aukų dienos. Geltonojo narcizo iniciatyva balandžio 19 d. skirta pakalbėti apie didvyriškumą Varšuvos geto gyventojų, kurie sukilo prieš įkalinimą ir žudymą, suvokdami, jog jėgos nelygios ir tikriausiai visi sukilusieji žus. Tai diena, kuria minime gėrio kovą su blogiu, prisimename Holokausto istoriją.

Ši diena minima ir mūsų mokykloje. Mokiniai per globalaus švietimo pamokas žiūrėjo filmą ,,Muranov - šiaurinis rajonas", jį aptarė diskutuodami apie drąsos svarbą žiaurių istorinių įvykių kontekste. Etikos pamokos metu mokiniai tyrinėjo lietuvių ir lenkų žydų meno kūrinius, atskleidžiančius holokausto aukų patirtis. Svarstyta, kaip menu perteikiamas išgyvenusiųjų skausmas ir viltis.

Daugiau nuotraukų mokyklos Instagram: nuoroda.

Minejimas2404182
Minejimas2404183