ATPAŽINTI – SUPRASTI – PADĖTI DYSLEXIA savaitė 2022

2022-10-07

ATPAŽINTI – SUPRASTI – PADĖTI  DYSLEXIA savaitė 2022

Spalio 3-7 dienomis jungėmės prie iniciatyvos, kurios dėka didinamas disleksijos (DYS) sutrikimo žinomumas. Šis sutrikimas dažnai yra neįvardijamas, pasiliekant prie išvados “skaitymo/rašymo sutrikimas” todėl vaikai mokykloje tampa tais “nevykėliais”, kurie sulaukia daugiausia patyčių ne tik iš mokinių, bet ir iš mokytojų.

Daugiau nei 10 % pasaulio gyventojų turi disleksijos sutrikimų, ne išimtis ir Lietuva. Lietuvos

mokyklose mokosi per 320 tūkst. mokinių, o tai reiškia, kad daugiau nei dešimtadalis jų sunkiai skaito, negeba suvokti teksto, turi didelių mokymosi sunkumų. Disleksijos savaitės tikslas – didinti supratimą apie disleksiją, dalintis informacija ir skleisti naujausias žinias, kurios gali pakeisti žmonių, turinčių disleksiją, gyvenimą.

Pažinkime DISLEKSIJĄ, supraskime turinčius šį sutrikimą ir padėkime jiems !

Disleksija221007
Disleksija2210073