Mokyklos tarybos mokiniai dalyvavo KŠIC Japonų arbatos gėrimo ceremonijoje

2022-04-26

Mokyklos tarybos mokiniai dalyvavo KŠIC Japonų arbatos gėrimo ceremonijoje

Rytais geriant arbatą, nesusimąstome, kad arbatą galima gerti kitaip, kad tai yra ištisas menas su daugybe per šimtmečius susiformavusių taisyklių. Tai patyrė dvidešimt mūsų mokyklos tarybos mokinių balandžio 26 dieną apsilankę KŠIC Japonų arbatos gėrimo ceremonijoje. Pažintis su šia išskirtine tradicija prasidėjo nuo batų nusiavimo ir surikiavimo palei sieną, nes į arbatos namelį įeiti su batais tiesiog nevalia. Mus pasitiko tradiciniu kimono pasipuošusi šeimininkė, ji papasakojo apie pagrindines etiketo taisykles. Buvo be galo įdomu stebėti pačios arbatos paruošimo ceremoniją - plastiškais rankų judesiais  išlanksto raudoną skepetaitę, kuri tiesiog užburia, paruošia mus kažkam stebuklingo, nepaprasto. Arbata paruošta, jos visai nedaug, tik 3-4 gurkšniai, po pirmojo gurkšnio mūsų sen sei (mokytojas ) pasako Oiši (skanu), paskui išgeria dar porą gurkšnių, o paskutinijį  reikia sušliurkšti, taip parodant, kad arbata patiko. O kiek nusilenkimų vienas kitam buvo. Tada mokiniai  patys darė arbatą ir ją pateikė vienas kitam. Buvo labai įdomu prisiliesti prie Tekančios saulės šalies tradicijų, kultūros. Pasakę Arigato (viso gero) tęsėme pažintį su Japonija, aplankėme Nemuno saloje žydinčias sakuras, susipažinome su japonų kultūros dienų Kaune metu  eksponuojama pasaulinio garso  dailininko Hirouki Mitsume Takahashi darbų paroda ir  popierine instaliacija „10 000 vilties žiedų“, skirta Ukrainai.  Tai buvo puiki edukacinė diena su galimybe prisiliesti ir pažinti šią tolimą šalį.

arbata220427
arbata2204274