Vasario 7 d. minėjome Saugesnio interneto dieną

2023-02-07

Vasario 7 d. minėjome Saugesnio interneto dieną

2023 metų vasario 7 dieną jau 20 kartą daugelyje pasaulio šalių buvo minima Saugesnio interneto diena, skirta skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Mūsų mokykla tokiai svarbiai dienai neliko abejinga ir šiais metais. Pasiruošimą  pradėjome dar sausio pabaigoje, o renginiai prasidėjo vasario 6 d. Kiekvienas mokinys prie to prisilietė - nešiojo tai progai, pačių pagamintą emblemą. Pradinių klasių mokiniai sprendė kryžiažodį „Saugus internetas“.  3-8 klasių mokiniai, kartu su informatikos mokytojais dalyvavo edukaciniuose  užsiėmimuose „Saugesnis internetas“, kurie buvo skirti įgyti daugiau žinių apie asmens duomenų apsaugą,  bendravimą su internetiniais draugais, atsakingos informacijos skleidimą. Mokyklos bibliotekoje vyko pokalbis – diskusija su 7a kl. mokiniais apie saugų internetą. Prisiminta saugaus elgesio internete taisyklės, moksleiviai pasiskirstė į komandas pabuvo e. detektyvais. Jiems teko surasti konkrečias nesaugaus elgesio internete situacijas, nutikusias žmonėms Lietuvoje arba pasaulyje šiomis temomis: prekyba internete, komentarai, asmens duomenys, netikros naujienos. Kiekviena komanda pristatė savo temą ir informaciją, kurią pavyko surasti. Visi bendrai aptarė pristatomą problemą, apibendrino kaip reikėtų elgtis internete, norint išvengti nesėkmių.

Minejimas2302073
Minejimas2302074